Pierwszy dzień wiosny w Szkole Podstawowej w Siedliskach

Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem przystąpili do zapowiedzianej akcji „Zielono mi!”.
21 marca praktycznie wszyscy uczniowie, jak i wielu nauczycieli, sprawili, że w naszej szkole zrobiło się naprawdę wiosennie 🙂 Chociaż na zewnątrz aura wcale nie sprzyjała wiośnie, w szkole zazieleniło się od tematycznych ubrań oraz kolorowych skarpet.
Młodsze przedszkolaki rozmawiały o wiośnie i jej oznakach, dzieci przyniosły wypełnione karty obserwacji oznak wiosny i je omówiły. Wykonały także pracę plastyczną – wiosenne drzewko. Było kilka zabaw nawiązujących do nowej pory roku. Każde z dzieci posadziło cebulę. Na koniec dnia, pani Magda, przeprowadziła zabawy z chustą animacyjną w akompaniamencie piosenek o tematyce wiosennej.
Grupa pani Kasi również nie leniuchowała. Uczniowie tańczyli do piosenek o tematyce wiosennej oraz okazali się być świetnymi ogrodnikami. Każdy przedszkolak wcielił się w jedno z wiosennych zwierzątek. Jak widać, każdy też  pamiętał o skarpetkach nie do pary 🙂
Cieszę się, że większość z nas wsparła akcję Dnia Kolorowej Skarpety i zademonstrowała swoją solidarność z osobami chorymi na Zespół Downa, których święto również przypada na 21 marca!
tekst p. Jolanta Forczek, fot. Damian Rafa