Pasowanie uczniów I klasy

Dnia 17.10.2023r. odbyła się ceremonia pasowania na ucznia oraz ślubowanie pierwszej klasy naszej szkoły. Wydarzenie to było nie tylko ważnym momentem w życiu pierwszoklasistów, ale także wyjątkowym dla całej społeczności szkolnej. Wzięło w nim udział 20 uczniów klasy I z wychowawczynią Magdaleną Przetacznik oraz zaproszeni goście: dyrektor szkoły Wiesław Job, przewodnicząca Rady Szkoły Anna Nowak,  nauczycielki z przedszkola: Katarzyna Kania i Magdalena Gębarowska, uczniowie klasy 0 oraz klasy 2, 3a, 3b z wychowawczyniami, a także rodzice uczniów I klasy.

Uczniowie przygotowali występ: wiersze i piosenki, którymi dowiedli, że są godni być pełnoprawnymi uczniami. Ich występ był oglądany z uśmiechem i wzruszeniem. Po nim odbyło się ślubowanie i pasowanie każdego dziecka na ucznia Szkoły.

Wszyscy uczniowie pierwszej klasy otrzymali od swoich rodziców dyplomy oraz maskotki- Sowy, które są symbolem mądrości, jako pamiątkę tego wyjątkowego dnia. Starsi uczniowie również obdarowywali pierwszoklasistów prezentami- zakładkami do książek, zaś urocze słoniki- breloczki na szczęście, zostały podarowane przez wychowawczynie z przedszkola.

Miłym zakończeniem imprezy było spotkanie przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Był to czas by podzielić się  wrażeniami z ceremonii i porozmawiać z innymi rodzicami, nauczycielami oraz uczniami.

Uroczystość ta na pewno zostanie na długo w pamięci samych uczniów, jak i ich rodziców.

tekst: pani Magdalena Przetacznik, zdjęcia: Damian Rafa