Niezapomniana wycieczka klas 7 i 8 – Oświęcim, Wadowice i Energylandia

W dniach 28-29 maja 2024 roku, uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły wzięli udział w dwudniowej wycieczce edukacyjno-rekreacyjnej, która obejmowała wizytę w Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Wadowicach, pobyt w ośrodku wypoczynkowym „Słoneczne Wzgórze” oraz zabawę w Energylandii – Rodzinnym Parku Rozrywki w Zatorze.

Wyjazd rozpoczął się wcześnie rano, o godzinie 5:45. Pierwszym punktem naszej wycieczki było Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Po przyjeździe na miejsce, o godzinie 9:30 spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po terenach obozu koncentracyjnego. Zwiedzanie muzeum było niezwykle pouczające i poruszające. Mieliśmy okazję zobaczyć oryginalne baraki, komory gazowe oraz ekspozycje przedstawiające życie i tragedie więźniów. Wszyscy uczniowie z uwagą słuchali opowieści przewodnika, co pozwoliło im lepiej zrozumieć dramatyczne wydarzenia II wojny światowej.

Po emocjonującej wizycie w muzeum, udaliśmy się do Wadowic, rodzinnego miasta papieża Jana Pawła II. Tam zwiedziliśmy Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny oraz zobaczyliśmy dom rodzinny Karola Wojtyły, który obecnie pełni funkcję muzeum. Potem mieliśmy chwilę na zakup pamiątek oraz skosztowanie słynnych kremówek papieskich.

Późnym popołudniem dotarliśmy do ośrodka wypoczynkowego „Słoneczne Wzgórze”. Po zakwaterowaniu uczniowie mieli czas na gry i zabawy na świeżym powietrzu. Na terenie ośrodka znajdował się basen i jacuzzi, z którego chętnie korzystaliśmy. Wieczorem odbył się wspólny odpoczynek przy grillu , gdzie piekliśmy kiełbaski i prowadziliśmy rozmowy. Około godziny 22:00 wszyscy udali się do domków na zasłużony odpoczynek.

Drugiego dnia, po śniadaniu, wyruszyliśmy do Energylandii – największego parku rozrywki w Polsce. Na miejscu byliśmy około godziny 10:00. Spędziliśmy tam cały dzień, korzystając z licznych atrakcji, takich jak rollercoastery, karuzele, symulatory i wodne zjeżdżalnie. Była to doskonała okazja do integracji i wspólnej zabawy. Zabawa trwała do późnych godzin popołudniowych. Około godziny 18:00 zebraliśmy się, aby wyruszyć w drogę powrotną do domu. Pełni wrażeń i wspomnień, około godziny 22:00 dotarliśmy do naszej miejscowości.

Wycieczka była nie tylko doskonałą lekcją historii i kultury, ale również okazją do relaksu i zabawy. Uczniowie mogli nie tylko poszerzyć swoją wiedzę o ważnych wydarzeniach z przeszłości, ale także spędzić czas na świeżym powietrzu i cieszyć się wspólnymi chwilami. Wszystkim uczestnikom wycieczka bardzo się podobała i na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.