Mistrzostwo Województwa UKS-ów znowu w rękach dziewcząt z Wilczysk

Dziewczęta z Wilczysk rozpoczęły sezon 2016/2017 od zwycięstwa w finale wojewódzkim UKS-ów.

Turniej finałowy odbył się w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie zmierzyło się 10 drużyn, by rywalizować o tytuł Mistrza Województwa w Piłce Ręcznej Uczniowskich Klubów Sportowych.

Uczennice SP z Wilczysk wygrały wszystkie spotkania w swojej grupie, a w meczu finałowym pokonały UKS „Kusy” Kraków i tym samym tytuł Mistrza Województwa po raz kolejny trafił do Wilczysk.

Turniej przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, poziom sportowy podczas rywalizacji był bardzo wysoki, licznie zgromadzeni rodzice z dużym entuzjazmem zagrzewali do walki swoje pociechy.

Trener drużyny z Wilczysk podsumowując zawody pogratulował sportowej postawy i walki do końca swoim podopiecznym,… „jest jeszcze wiele do zrobienia w nowym sezonie, drużyna potrzebuje czasu, by w nowym składzie grać na wysokim poziomie. Sukces cieszy, ale nie przesłania nam błędów, które musimy na treningach wyeliminować.”

Skład drużyny z Wilczysk:

Zabielny Aleksandra, Skrzypek Laura, Gruca Monika, Gryzło Justyna, Skrzypek Izabela, Tokarz Natalia, Serafin Magdalena, Steinhoff Gabriela, Pękala Weronika.

Wyniki po zakończonej rywalizacji:

1 miejsce UKS „Sęp” Wilczyska

2 miejsce UKS „Kusy” Kraków

3 miejsce SPR Olkusz

Uczennica Aleksandra Zabielny z Wilczysk została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

Drużynę z Wilczysk do zwycięstwa poprowadził trener/nauczyciel Zbigniew Ligęza.