Maturzyści ZSO na pielgrzymim szlaku

Dnia 27 IX 2017 r. klasy maturalne Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej udały się do Częstochowy, by zawierzyć Matce Boskiej Częstochowskiej zbliżające się egzaminy, drogę powołania i całe życie. O godz. 6:00 uczestniczyli we Mszy św. odprawianej przed Cudownym Obrazem w kaplicy Częstochowskiej Pani. Uczniowie liceum włączyli się w liturgię słowa, odczytując tekst z Pisma Św., modlitwę wiernych i akt zawierzenia oraz śpiewając psalm responsoryjny.

Po krótkiej przerwie, o godz. 8:00, przedstawiciele klas technikum i liceum poprowadzili Drogę krzyżową na wałach jasnogórskiego sanktuarium. Pobyt na wzgórzu jasnogórskim miał w tym roku dodatkowe znaczenie, gdyż 8 IX 2017 r. rozpoczął się rok jubileuszowy 300-lecia koronacji Obrazu MB Częstochowskiej. Każdy pielgrzym może w związku z tym otrzymać odpust zupełny za nawiedzenie tego sanktuarium.

Następnym etapem pielgrzymowania były Wadowice, gdzie w muzeum poświęconym życiu, twórczości i działalności Karola Wojtyły, a później Jana Pawła II, uczniowie mogli na nowo przemyśleć historię życia naszego Wielkiego Papieża. Trzeba przyznać, że zmodernizowane muzeum wywiera niezwykłe wrażenie na zwiedzających. Połączenie tradycji z nowoczesnymi technikami multimedialnymi w ukazywaniu etapów życia Jana Pawła II sprawia, że siedemdziesiąt minut zwiedzania przemija jak mgnienie oka, pozostawiając niedosyt i chęć powrotu do tego miejsca. W Wadowicach nie zabrakło czasu na skosztowanie sławnej „papieskiej” kremówki. Młodzież w indywidualnej modlitwie powierzała swe życie Janowi Pawłowi II przy chrzcielnicy w parafialnym kościele.

Ostatnim etapem podróży był Kraków: Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Centrum zachwyca oryginalnymi mozaikami, które w nietypowy sposób przedstawiają sceny biblijne. Przy relikwiach św. s. Faustyny każdy mógł prosić o Boże Miłosierdzie dla siebie i świata. Na końcu pielgrzymki młodzież i opiekunowie nie kryli zadowolenia i wdzięczności Bogu za piękną pogodę, jaka im towarzyszyła przez cały dzień, jak również za świetną atmosferę modlitwy i radości, jaką tworzyli młodzi pielgrzymi.

http://www.zso.bobowa.eu/index.php/szkola/9-aktualnosci/533-maturzysci-na-pielgrzymim-szlaku