Lubię ludzi – „Szlachetna Paczka” od społeczeństwa SP w Jankowej

Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Szkole Podstawowej w Jankowej po raz pierwszy jako darczyńcy włączyło się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”.
Po zapoznaniu się z ideą akcji i wybraniu potrzebujących rodzin ( wybraliśmy dwie rodziny) przystąpiliśmy do działania. Uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz ksiądz proboszcz przekazali wspaniałe dary: artykuły żywnościowe o dłuższym terminie ważności, środki czystości, słodycze oraz środki finansowe, za które zakupiliśmy: tapczan, kołdrę, poduszki, pościel, koc i ręczniki. Wolontariusze z zaangażowaniem pakowali paczki, które w dniu 8. grudnia – finał akcji „Szlachetna Paczka” przewieźliśmy do siedziby, mieszczącej się w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej. Po dostarczeniu i przekazaniu 10 paczek i tapczanu, zostaliśmy serdecznie przywitani przez organizatorów i zaproszeniu na poczęstunek. W czasie rozmowy dowiedzieliśmy się więcej na temat prowadzonej akcji. Uświadomiliśmy sobie w jak trudnej sytuacji życiowej znajduje się wiele rodzin i jak bardzo potrzebne jest wsparcie potrzebującym. Postanowiliśmy także, że „Szlachetna Paczka” na stałe wejdzie do naszej szkolnej charytatywnej działalności i tradycji.
W ramach podziękowania otrzymaliśmy dyplomy i drobne upominki. Jednak dla nas najważniejszy jest fakt, że mogliśmy sprawić wiele radości obdarowanym rodzinom, gdyż prezent, który jest przygotowany z myślą o konkretnej osobie ma niezwykłą moc.
Po raz kolejny pokazaliśmy, że wspólnie możemy zrobić wiele dobrego. Za zaangażowanie wszystkim osobom dobrego serca, które włączyły się w akcję, w imieniu obdarowanych rodzin składamy serdeczne podziękowania.