Jak uczniowie SP Bobowa świętowali odzyskanie niepodległości?

W dniu 13.11.2019 r. w Szkole Podstawowej w Bobowej odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uczcili to święto przychodząc do szkoły w odświętnych strojach. Zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby w obecności sztandaru szkoły wziąć udział w niecodziennej lekcji historii.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego oraz hymnu szkoły. Następnie uczniowie z uwagą śledzili scenki z dziejów Polski w wykonaniu uczniów klas starszych.

W tym roku cała szkoła zaangażowała się w przygotowanie tej uroczystości. Pieśni patriotyczne śpiewał nie tylko chór szkolny, ale i wszyscy uczniowie od klasy drugiej do klasy ósmej. Poszczególne roczniki prezentowały przygotowaną pieśń patriotyczną. Nad całością czuwała powołana komisja, która oceniała wykonanie piosenki, ubiór, choreografię. Komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

1 miejsce – klasy szóste

2 miejsce – klasy czwarte

3 miejsce ex aequo – klasy drugie i trzecie

Angażując się w akademię uczniowie oddali hołd naszej ojczyźnie oraz wyrazili swą wdzięczność i uznanie tym, którzy walczyli i ginęli za naszą wolną Polskę.

Uroczystość zorganizowali nauczyciele: Andrzej Połeć, Magdalena Stach, Renata Warzecha, Patrycja Kruczek i Łukasz Kruczek – oprawa muzyczna.

Całej uroczystości przewodniczył dyrektor szkoły Adam Urbanek, który na koniec wręczył dyplomy i nagrody uczniom wyróżnionym w różnego typu konkursach.