„Gość Oczekiwany”

W środę 5 czerwca na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Bobowej wystąpiła Grupa Młodzieżowa działająca przy parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Siedliskach z nowym spektaklem pt. „Gość Oczekiwany”. Spektakl trwał przeszło godzinę i była to wierna inscenizacja dramatu Zofii Kossak-Szczuckiej pod tym samym tytułem. Młodzi artyści znakomicie poradzili sobie z tekstem, a postaci przez nich odtwarzane były bardzo realistyczne. Jak zwykle, grupie teatralnej towarzyszyła oprawa muzyczna zespołu i pieśni w wykonaniu solistek.
Nad światłem i dźwiękiem czuwali technicy zespołu wspomagani przez pracowników MCK. W tle można było również usłyszeć muzykę poważną: utwory Mozarta, Beethovena i Kettelby’ego. Zespół teatralny powstał zupełnie spontanicznie, kiedy trzy lata temu zagrali w Jasełkach przygotowywanych z ks. Grzegorzem Ogórkiem, wikariuszem parafii.
Potem były kolejne spektakle i montaże słowno-muzyczne, inscenizowane nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz występy na uroczystościach gminnych itp. W ten sposób pozostali już na scenie.
Grupa liczy 30 osób w wieku od 15 do 20 lat. Opiekę nad przygotowaniem przedstawień pełni pani Barbara Sowa, nauczycielka w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Reca w Siedliskach. „Z racji tego, że jest to teatralna grupa parafialna, postawiliśmy sobie za cel poruszać ciągle aktualne i niezmienne – jak ludzka natura, problemy moralne. Teatr – jak lustro – odbija naszą rzeczywistość i każdy z widzów może się w nim przejrzeć i zobaczyć w bohaterze sztuki nawet samego siebie. Pełni zatem (teatr) również- poza rozrywkową – rolę edukacyjną.
Poza tym, jak się o tym już przekonali młodzi aktorzy z Siedlisk, praca nad spektaklem niesamowicie integruje grupę, tworzy silne więzi i daje możliwości wspólnego spędzania czasu w gronie przyjaciół.