Gminne zawody strażackie – sierpień 2017

Dnia 13 sierpnia 2017r.  na boisku sportowym w Wilczyskach odbyły się zawody strażackie.

Są one przede wszystkim ważnym sprawdzianem sprawności organizacyjnej i bojowej strażaków i będącego w ich posiadaniu podstawowego sprzętu. Są także znakomitą popularyzacją strażackiego ruchu w poszczególnych miejscowościach. W życie strażackie wnoszą ożywienie i mobilizują do jak najlepszego przygotowania się do zawodów, które obserwują bardzo licznie zgromadzeni mieszkańcy.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 7 zastępów OSP: Bobowa, Brzana, Jankowa, Sędziszowa, Siedliska, Stróżna oraz Wilczyska. Zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych miały okazję rywalizować w dwóch konkurencjach – sztafecie oraz ćwiczeniach bojowych.

Meldunek o gotowości OSP do wzięcia udziału w zawodach sportowo-pożarniczych złożył Burmistrzowi Wacławowi Ligęzie Komendant Gminny OSP Włodzimierz Mucha.

Zawody uświetniła obecność Wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie a zarazem Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztofa Kosibę oraz Członka Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, Prezesa Zarządu OSP Moszczenica dh Przemysława Wszołka.

Klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:

  • OSP Stróżna – 122 sekundy
  • OSP Siedliska – 125,6 sekundy
  • OSP Bobowa – 126,5 sekundy
  • OSP Wilczyska – 129,6 sekundy
  • OSP Sędziszowa – 137,9 sekundy
  • OSP Brzana – 138 sekund
  • OSP Jankowa – 142,7 sekund

Komisje konkursową powołał komendant powiatowy PSP i składała się ona z zawodowych strażaków. Miejsce zawodów przygotowała jednostka OSP z Brzany a nad całością przygotowań czuwał Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP OSP RP w Bobowej Tomasz Tarasek. Nagrody w postaci pucharów dla wszystkich uczestniczących drużyn ufundowane przez Urząd Miejski w Bobowej wręczył Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza a przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Tabiś złożył gratulację wszystkim strażakom.

Organizatorami zawodów strażackich był Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP OSP RP w Bobowej oraz Burmistrz Bobowej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

pozostałe zdjęcia: Fotogaleria w serwisie Flickr