Gminne zawody sportowo-pożarnicze

Strażacy ochotnicy z Gminy Bobowa zebrali się w Wilczyskach, 23 czerwca gdzie w duchu sportowej rywalizacji zawalczyli w zawodach sportowo-pożarniczych. Pożarnicze zmagania były nie tylko sprawdzianem, ale także świetną zabawą i okazją do jeszcze lepszej integracji braci strażackiej.
Tor przygotowała OSP Wilczyska pod okiem Prezesa dh Jarosława Wiatra. Do rywalizacji stanęło siedem drużyn męskich i jedna żeńska, które walczyły w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7×50 m z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja na czele z bryg. Andrzejem Czeluśniakiem z Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach.

Otwarcia zawodów dokonał Prezes ZOMG ZOSP RP w Bobowej dh Tomasz Tarasek wraz z Burmistrzem Bobowej Marcinem Wąsem.

Meldunek o gotowości drużyn do startu na ręce v-ce Prezesa ZOP ZOSP RP w Gorlicach Floriana Przybycienia złożył Komendant Gminny ZOSP RP w Bobowej dh Stanisław Pękala.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

Drużyny męskie
1 miejsce OSP Stróżna – 122,70 pkt,
2 miejsce OSP Wilczyska – 136,77 pkt
3 miejsce OSP Bobowa – 145,93 pkt
4 miejsce OSP Jankowa- 151,86 pkt
5 miejsce OSP Sędziszowa- 151,92 pkt
6 miejsce OSP Brzana- 161,45 pkt
7 miejsce OSP Siedliska- 207,57 pkt

Drużyna żeńska
1 miejsce OSP Stróżna- 167,35 pkt

Obie drużyny ze Stróżnej będą reprezentować gminę na zawodach powiatowych 30 czerwca w Kobylance. Młodzieżowa drużyna pożarnicza z OSP Brzana wystąpiła pokazowo.

Po zakończonych zawodach nastąpiło uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów, pucharów i statuetek.

Startujące drużyny dopingowali Burmistrz Bobowej Marcin Wąs, Przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Krok wraz z Radnymi Gminy Bobowa, Kapelan Gminny strażaków ks. Piotr Pośliński oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Na zakończenie Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Bobowej dh Tomasz Tarasek złożył serdecznie podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie zawodów (OSP Wilczyska, KGW, CKiPGB, PSP, GJUK).

Zawody komentował i prowadził dh Zenon Radzik.
Tego typu zawody to dobra okazja, żeby sprawdzić swoje możliwości, które mogą przydać się podczas akcji. Rywalizacja była dosyć wyrównana i na bardzo wysokim poziomie, co świadczy o dużej sprawności naszych druhen i druhów, którzy na co dzień zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom Gminy Bobowa.

Tekst: Tomasz Tarasek