Gimnazjada powiatowa w piłce siatkowej dziewcząt

19 marca 2015 r. na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbyła się powiatowa gimnazjada w piłce siatkowej dziewcząt. Do  turnieju  zgłosiło się  7  Gimnazjów  z terenu  powiatu  gorlickiego. Rozlosowano  2 grupy.  System rozgrywek  w  grupach  każdy  z każdym do 2 wygranych  setów. W tych zawodach gimnazjalistki z Bobowej zdobyły pierwsze miejsce i awans do etapu rejonowego, który odbędzie się w Bobowej 15 kwietnia br.

7 miejsce         Gimnazjum w Moszczenicy

Drużyny otrzymały  pamiątkowe  dyplomy, za miejsca I-III medale. Dziewczęta zagrały w składzie: K. Iwańska, A. Bajerska, A. Magiera, K. Kipiel, D. Król, P. Jaworecka, J. Mucha, W. Witek, A. Flądro, W. Wszołek.

Wygraną naszego gimnazjum skomentował dyrektor szkoły Adam Urbanek: bardzo cieszy fakt, że nasze gimnazjalistki już kolejny raz zdobyły mistrzostwo powiatu. Gratuluję zawodniczkom oraz opiekunom. W ubiegłym roku nasze dziewczęta zdobyły mistrzostwo województwa, może ten sukces uda się powtórzyć.

W finale powiatowym wzięło udział 7 gimnazjów, które wcześniej wygrały mistrzostwo gminy lub zawody miejskie.

W drużynach Bobowej i Gorlic zagrały medalistki mistrzostw Polski – K. Iwańska / brązowy medal w „2” i srebrny w „3” w Podkarpacie Bobowa i brązowy w „4” z Ekstrimem Gorlice / A. Bajerska / brązowy w „2” i srebrny w „3” w Podkarpacie Bobowa /.

W Gorlicach zagrała K. Wierzba, która z bobowiankami zdobyła brąz w „2” i srebro w „3” oraz z Ekstrimem brąz w „4”.

Komentarz trenera Jadwigi Wiejaczki: Bardzo cieszę się z Mistrzostwa Powiatu. Jest to jednak sukces również Pani Marty Niepsuj, z którą dziewczęta zdobywały medale na Mistrzostwach Polski oraz Pana Adama Urbanka, u którego dziewczęta trenowały.

DSC_0013 DSC_0014 DSC_0015 DSC_0016 DSC_0018 DSC_0019 DSC_0020 DSC_0021 DSC_0025 DSC_0029 DSC_0030 DSC_0031 DSC_0033 DSC_0034 DSC_0035 DSC_0037 DSC_0039 DSC_0040 DSC_0042 DSC_0043 DSC_0044 DSC_0045 DSC_0046 DSC_0047 DSC_0048 DSC_0051 DSC_0052 DSC_0054 DSC_0055 DSC_0059 DSC_0060 DSC_0064