Joanna Radzik laureatka Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – mój autorytet”

22 maja 2026 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zębie odbyła się uroczysta gala podsumowująca XXV edycję Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – mój autorytet”, w którym uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Wilczyskach Joanna Radzik zdobyła III miejsce w konkursie literackim. Asia napisała list na temat konkursowy: „Dłonie są krajobrazem serca”, w którym dokonała swoistego śledztwa. Przedmiotem poszukiwań był fenomen dłoni jej Babci. W podsumowaniu listu pisała:

„Kochana Babciu, moje śledztwo wykazało, że Twoje dłonie są piękne, bo są prawdziwe. Nie potrzebują drogich kremów ani lakieru na paznokciach, żeby błyszczeć. Są one dobrocią, którą codziennie nam dajesz. Miłością, czułością, troskliwością, którą czujemy, trzymając Cię za rękę. Mądrością i zaradnością, kiedy uczą nas życia. Dla mnie są najpiękniejszym krajobrazem, jaki dane mi było w życiu zobaczyć.”

          Gratulujemy sukcesu!

tekst i zdjęcia: Z. Ligęza