Forum profilaktyczne i Dzień Patrona ZSO w Bobowej

W dniu 6 grudnia 2017r. w sali widowiskowej „Koronka” zostały zorganizowane dwa wydarzenia: Forum Profilaktyczno- Edukacyjne „Młodość- Inaczej” pod hasłem „Dążenie do wolności jest siłą człowieka” oraz Dzień Patrona Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej – Henryka Sienkiewicza.
Pierwszym punktem programu były spektakle przygotowany dla uczniów Gimnazjum z Bobowej i z Brzany pt.”Uwaga na Internet” oraz dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących pt.: „Nad przepaścią” na które zaprosiła nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej Pani Małgorzata Grygiel. Następnie zebrani uczniowie szkoły średniej uczestniczyli w spotkaniu z Rzecznikiem Prasowym Komendy Powiatowej Policji Panem Grzegorzem Szczepankiem, który zaprezentował wykład dotyczący tematyki środków i mechanizmów uzależniających.  Po interesującej prelekcji zostali nagrodzeni uczniowie którzy zwyciężyli w konkursie plastycznym dotyczącym wykonania plakatu pod hasłem:” Dążenie do wolności jest siłą człowieka” w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły gimnazjalne oraz szkoły średnie.
Następnie rozpoczęło się coroczne świętowanie Dnia Patrona- Henryka Sienkiewicza,”rzadko spotykanego geniusza, który wcielił w siebie ducha narodu”. Podczas uroczystości uczniowie zapoznali się z życiorysem wielkiego pisarza oraz przypomnieli sobie fragmenty trzeciej części Trylogii – „Pana Wołodyjowskiego”. Spotkanie nie mogło odbyć się bez akcentu muzycznego – uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej zaprezentowali utwory muzyczne w których przedstawili postacie wykreowane w „Panu Wołodyjowskim” przez  Sienkiewicza. Jedną z atrakcji przygotowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej wydarzenia był quiz wiedzy dotyczącej postaci Henryka Sienkiewicza w którym konkurowały ze sobą dwie drużyny: drużyna nauczycieli oraz drużyna uczniów. Po emocjonującej „walce” zwyciężył punktacją 17-13 zespół nauczycieli w składzie: Pani Anna Libront, Pani Angelika Kowalska oraz Pani Magdalena Zabielny.
Podczas wydarzenia zostali także nagrodzeni uczniowie, który zwyciężyli w szkolnym konkursie dotyczącym wiedzy na temat treści „Pana Wołodyjowskiego” Henryka Sienkiewicza (część konkursową opracowała Pani Agnieszka Klocek). Wśród nich znaleźli się: Zuzanna Pater, Martyna Popiela, Dominika Słowik, Wiktoria Bara, Katarzyna Stukus oraz Wioleta Orłowska.

I miejsce zajęła Katarzyna Beduch z kl. II b Technikum, II miejsce – Justyna Radzik z kl. II b Technikum, III miejsce – Klaudia Zięcia z kl. III LO.

Dzień Patrona został przygotowany przez Panią Annę Kamień.