Festyn szkolny „Witajcie w naszej bajce”

W niedzielę, 11 czerwca, po dwuletniej przerwie przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbył się festyn szkolny z okazji Dnia Dziecka zatytułowany „Witajcie w naszej bajce”. Organizatorami festynu byli: Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej.

Uroczystego otwarcia festynu dokonali: Dyrekcja Szkoły Adam Urbanek i Danuta Tarasek oraz Przewodniczący Rady Rodziców Rafał Dąga. Konferansjerką zajęli się nauczyciele: Agnieszka Zagórska-Walicka i Dariusz Włodarz. Tego dnia cieszyliśmy się piękną pogodą. Publiczność dopisała, było wielu gości z Bobowej i okolic. Festyn odwiedzili Starosta Gorlicki Karol Górski, Burmistrz Bobowej Wacław LigęzaPrzewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Tabiś.

Festyn miał charakter bajkowy. Przez scenę przewinęło się mnóstwo postaci z bajek: krasnoludków, księżniczek, wróżek, Kopciuszków, Czerwonych Kapturków i innych. W ich role wcielili się aktorzy w różnym przedziale wiekowym: dzieci z grupy czterolatków, dzieci starsze, a nawet dorośli.

Jedną z głównych atrakcji wieczoru był kabaret „Się podziało”, w którym wystąpili nauczyciele i rodzice w roli współczesnych postaci bajkowych. Ksiądz proboszcz Marian Chełmecki zagrał główną rolę Wielkiego Baja i nawoływał do porządku w bajkowym świecie. Nauczyciele i rodzice dedykowali swój kabaretowy występ dzieciom z okazji Dnia Dziecka.

Wiele się działo nie tylko na scenie. Na „Orliku” oglądaliśmy mecz piłki nożnej, a zagrali w nim księża, nauczyciele i uczniowie kontra policjanci z Policji Powiatowej. Mecz przyciągnął uwagę wielu widzów i zakończył się wynikiem 5:2 dla policjantów. Gratulujemy!

Równocześnie na sali gimnastycznej odbywał się turniej siatkarski dla klas młodszych w kategorii „2”. Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn: 7 z Bobowej i 2 z Siedlisk. Rozgrywki prowadzone były w dwóch grupach systemem pucharowym.

Wyniki turnieju siatkarskiego:

1 miejsce – Bobowa 4 (Weronika Śliwa, Kinga Zelek)

2 miejsce – Siedliska 2 (Karolina Orłowska, Karolina Job)

3 miejsce – Bobowa 2 (Karolina Matusik, Aleksandra Ziomek)

4 miejsce – Bobowa 7 (Anita Król, Maja Szczepanek)

5 miejsce – Siedliska 1 (Maria Zielińska, Ilona Cieśla)

6 miejsce – Bobowa 6 (Anna Smoszna, Kamila Bielewicz)

7 miejsce – Bobowa 1 (Julia Kruczek, Karina Cieśla, Martyna Ćwikła)

8 miejsce – Bobowa 5 (Weronika Śliwa, Wiktoria Mucha)

9 miejsce – Bobowa 3 (Klaudia Oślizło, Maja Romańska)

Każda z uczestniczek otrzymała dyplom i pamiątkowe nagrody. Gratulujemy!

Podczas festynu, na scenie wręczono statuetki uczniom naszej szkoły wyróżniającym się w konkursach naukowych, artystycznych i sportowych. Gratulujemy!

W programie festynu znalazły się też: prezentacje klasowe (wiersze, piosenki), koncert Szkoły Muzycznej, koncert zespołu „THE BASEMENT”, pokazy strażackie połączone z pokazem pierwszej pomocy przedmedycznej, loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami.

Atrakcje dodatkowe to: kiermasz ciast, lody, wata cukrowa, zamki dmuchane, zjeżdżalnie i samochodziki.

Wiele osób zaangażowało się w przygotowanie festynu. Dziękujemy im wszystkim za wszelkie prace wykonane na rzecz tego przedsięwzięcia.

Dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród do loterii fantowej.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy opuścili swoje domy i przyszli na festyn, aby uczestniczyć we wspólnej zabawie.

 

Fotogaleria w serwisie Flickr