Festyn Rodzinny przy Szkole Podstawowej w Stróżnej

27 maja 2018r. przy Szkole Podstawowej w Strożnej miał miejsce kolejny Festyn Rodzinny. Piękna, słoneczna majowa niedziela to zaleta radosnej atmosfery.

Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Płaziński powitał serdecznie przybyłych na festyn. Bogaty program festynu oraz wspomnienia z ubiegłego roku sprawiły, że przyszło mnóstwo rodzin. Na gości czekało wiele atrakcyjnych zabaw. Można było wykupić losy, zresztą każdy zapewniał jakąś nagrodę. Oprócz tego losy te brały udział w dodatkowym losowaniu, gdzie główną nagrodą  był rower – ufundowany przez rodziców.

W szkole na Sali gimnastycznej uczniowie zaprezentowali swój dorobek artystyczny, talenty teatralne, śpiewali piosenki, recytowali wiersze i złożyli życzenia mamom i tatom. Aktorzy z grupy teatralnej SZPILA spisali się świetnie w spektaklu „Niebajka o smogu”. Nad ich grą czuwali: pani Wiesława Wiatr i pan Tomasz Tarasek. Ponadto dzieci z zerówki wystąpiły ze swoim repertuarem. Rada Rodziców przygotowała fantastyczny bufet, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Były hot- dogi, frytki, kiełbaski z grilla, ciasto domowe, kawa, herbata, różne napoje, itp. Dzieci częstowano kiełbaską grillową i sokiem. Poza tym były stragany z watą cukrową i popcornem.  Dużym uznaniem cieszył się pokaz strażacki druhów z OSP Stróżna. Demonstrowali uwolnienie osoby przywalonej przez drzewo i udzielanie pierwszej pomocy  przedmedycznej przez odpowiednio przeszkolonych druhów.

Jednym z głównych punktów programu były konkurencje sportowe, w których brały udział całe rodziny. Nauczyciele zorganizowali liczne konkursy, które prowadził nauczyciel wychowania fizycznego pan Jacek Tarasek.  Dzieci uczestniczyły też w konkursach indywidualnych. Zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami. Kolejną atrakcją z wielkimi emocjami był mecz piłki nożnej uczniów z UKS – Stróżna z drużyną strażacką, która może poszczycić się umiejętnościami i taktyką gry, gdyż odniosła zwycięstwo.

Trzeba przyznać, iż największe zainteresowanie wzbudził pokaz siłowania się na rękę z mistrzem Polski panem Adrianem Synowcem i panem Dawidem Prusiem.

Wesołe miasteczko, dmuchańce, łowienie rybek w mini basenie to atrakcje dla najmłodszych.

Prowadzącym festyn był pan Tomasz Tarasek, któremu należą się słowa uznania i podziękowania.

               Celem  festynu było umożliwienie wzajemnego poznania się, integracja mieszkańców z sąsiednich miejscowości. Festyn Rodzinny to czynna rekreacja spędzania wolnego czasu z rodziną i promocja szkoły w środowisku lokalnym. Serdeczne podziękowanie należy się również sponsorom nagród.  Cieszy wszystkich to, że wszyscy rodzice na czele z panią Wandą Ryzner – Zielińską z zaangażowaniem włączyli się do działania na rzecz szkoły. Pieniądze ze sprzedaży losów i bufetu zostały przeznaczone na cele szkolne.