Dzień Patrona w ZSO Bobowa

6 grudnia zbiorowość szkolna wzięła udział w akademii poświęconej życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Podczas czwartkowej uroczystości przybliżono więc postać Patrona naszej Szkoły – wielkiego pisarza, patrioty i pierwszego polskiego laureata Nagrody Nobla. W tegoroczne obchody tego święta zaangażowała się cała społeczność szkolna, bowiem każda klasa przygotowała krótką inscenizację wybranego fragmentu dzieła Henryka Sienkiewicza. Akademię poprzedziło krótkie wystąpienie Pani Dyrektor, która przypomniała zgromadzonym o wybitnych zasługach Patrona Szkoły w krzewieniu i podtrzymywaniu ducha patriotyzmu w naszym narodzie.

Następnie przedstawiono wszystkie role, jakie pełnił w swoim życiu Henryk Sienkiewicz. Był on m.in. dziennikarzem, podróżnikiem, społecznikiem, ale przede wszystkim nowelistą i powieściopisarzem. Uczniowie zaprezentowali inscenizacje fragmentów jego dzieł: Szkice węglem, Latarnik, Za chlebem, Potop, Pan Wołodyjowski i Bez dogmatu. Całość uroczystości przygotowana została pod kierunkiem P. Agnieszki Klocek.

Jak co roku obchody Dnia Patrona połączone były z konkursem wiedzy o jego życiu i twórczości. Za tę część odpowiedzialna była P. Anna Kamień. Razem z P. Urszulą Jabłońską wręczyły nagrody najlepszym, tj. Weronice Ziębie z klasy I a T – I miejsce, Anecie Magierze z klasy IV a T – II miejsce i Kindze Nowak, również z IV a T – III miejsce. Zwycięzcom gratulujemy.

Po zakończonej akademii wszystkich odwiedził św. Mikołaj, który obdarował zgromadzonych łakociami.

http://zsobobowa.eu/index.php/9-aktualnosci/758-dzien-patrona-w-zso-bobowa