Bobowskie spotkania z historią

1 lutego w Szkole Muzycznej w Bobowej miała miejsce inauguracja cyklu „Bobowskich spotkań z historią” wpisujących się w obchody Roku Jubileuszowego 2024. Celem cyklu jest popularyzowanie wiedzy historycznej związanej z wydarzeniami, które pragniemy uczcić w tym roku.

Pomysłodawczynią jest p. Małgorzata Molendowicz, która realizuje przedsięwzięcie  wraz z Grupą ks. Jana Czuby przy współpracy z Centrum Kultury i Promocji oraz Szkoły Muzycznej w Bobowej.

Podczas I spotkania : „Początki Bobowej … 685 lat lokacji miasta” pani Barbara Kowalska  – bobowska kronikarka i znawczyni historii Bobowej oraz jej Honorowa Obywatelka wraz z bratem panem Kazimierzem Kowalskim – rycerzem 46. Chorągwi Zygmunta Gryfity z Bobowej w barwny sposób przybliżyli nam wiele faktów dotyczących dziejów miasta.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wśród licznie przybyłej publiczności byli burmistrz Wacław Ligęza, ks. dr Marian Chełmecki, sekretarz Zdzisława Iwaniec radni powiatowi i miejscy, dyrektorzy szkół, goście z Krakowa i Nowego Sącza oraz bobowianie i mieszkańcy naszej gminy.

Wygląda na to, że pomysł cyklu „Bobowskich spotkań z historią” zdobył uznanie, a uczestnicy nie mogą się doczekać kolejnych fascynujących prelekcji. To inicjatywa, która nie tylko integruje społeczność, ale także stanowi cenny wkład w pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego miasta.