„Biblioteka – miejsce na czasie”

„Biblioteka – miejsce na czasie”, to hasło tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
Biblioteka jest miejsce m w którym zgromadzone są książki, czasopisma i inne materiały do których można mieć dostęp, jest instytucją kultury gromadzącą i udostępniającą różne materiały, szczególnie książki, to przestrzeń do dyskusji i wymiany poglądów.
Tegoroczne obchody Dnia Bibliotekarza i Bibilotek odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach , bibliotekarze z powiatu gorlickiego spotkali się aby celebrować ich święto. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Gorlice — Rafał Kukla; Starosta Powiatu Gorlickiego — Mirosław Waląg; Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Gorlicach — Wojciech Zapłata.
Przybyłych gości powitała Dyrektor MBP w Gorlicach — Joanna Kalisz-Dziki i poprowadziła spotkanie.
Następnie wygłosiła prelekcję pt. Biblioteki Publiczne powiatu gorlickiego – miejsca na czasie oraz przedstawiła sytuację bibliotek publicznych w powiecie gorlickim w minionym roku.
Kolejnym punktem spotkania było wręczenie nagród i wyróżnień za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz rozwoju i upowszechniania bibliotekarstwa. Starosta Powiatu Gorlickiego wręczył okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe dla wyróżniających się bibliotekarzy z terenu powiatu gorlickiego wśród których znalazły się: Beata Król i Celina Job — bibliotekarki Biblioteki Publicznej z Bobowej.
Wszystkim uhonorowanym bibliotekarzom jeszcze raz gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.