Awans dziewcząt z UKS „Sęp” Wilczyska do 1/4 finału Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej

1/8 Pucharu Polski ZPRP w Piłce ręcznej dziewcząt w kategorii młodziczek, odbywający się w Bobowej w dniach 10-12 maj 2019 przeszedł do historii. W Bobowskiej hali przy SP przez trzy dni rywalizowały najlepsze zespoły z Polski: MTS Kwidzyn, UKS Nowa Karczma, MKS CKS-SMS Szczecin i nasze waleczne „Wilczyce” z UKS „Sęp” Wilczyska.

Atmosfera towarzysząca zmaganiom piłkarek ręcznych była bardzo emocjonująca, zwłaszcza gdy grały dziewczęta z Wilczysk, sala zapełniała się wiernymi kibicami z Wilczysk i okolic.

Celem turnieju było wyłonienie dwóch drużyn, które awansują do 8 drużyn najlepszych w Polsce.

„Jestem bardzo dumny z moich zawodniczek, zostawiły na boisku pot, łzy i serce. Ostatnie minuty meczu ze Szczecinem to horror z happy endem, dziewczęta pokazały charakter. Cieszę się bardzo z tak udanej imprezy, dziewczęta pięknie zaprezentowały się przed swoją publicznością, uzyskując awans do 1/4 Pucharu Mistrzostw Polski ZPRP. Nie sposób wymienić wszystkich którzy przyczynili się do tak dużego sukcesu, który jak dla tak małego klubu jest wyczynem. Z serca dziękuję zawodniczkom, rodzicom, dyrekcji Szkoły Podstawowej w Wilczyskach, Pani Barbarze Włodarz, obecnemu prezesowi klubu ks. Sławomirowi Gulikowi oraz prezesowi honorowemu Klubu panu Wiesławowi Taraskowi – założycielowi klubu. Szczególne podziękowania kieruję na ręce pana Burmistrza Wacława Ligęzy, który zawsze wspiera nasze działania. Gdyby nie wsparcie Burmistrza i Miasta Bobowa, nie byłoby nas stać na wyjazdy i organizację tak dużych imprez.” – słowa trenera UKS „Sęp” Wilczyska.

W wyniku emocjonujących spotkań klasyfikacja końcowa wygląda następująco:

1 m-ce MTS Kwidzyn (awans do ¼ )

2 m-ce UKS „Sęp” Wilczyska (awans ¼)

3 m-ce MKS CKS-SMS Szczecin

4 m-ce UKS Nowa Karczma

Na oficjalne zakończenie do Bobowej przyjechał wice starosta Pan Stanisław Kaszyk, który gratulował wszystkim zebranym równej i pięknej sportowej walki.

Rada trenerów wyłoniła 3 wyróżniające się zawodniczki turnieju:

Najlepsza zawodniczka Turnieju Laura Lewandowska – MTS Kwidzyn

Król Strzelców Nikola Męczykowska 33 bramki – UKS Nowa karczma

Najlepsza Bramkarka Laura Skrzypek UKS ”Sęp” Wilczyska

Skład drużyny z Wilczysk : Aleksandra Zabielny, Izabela Skrzypek, Laura Skrzypek, Magdalena Serafin, Monika Gruca, Justyna Gryzło, Natalia Tokarz, Gabriela Steinhoff, Jolanta Brończyk, Magdalena Jurek, Julia Ligęza, Patrycja Święs, Marcelina Nowak, Baran Weronika.

Tekst: Z. L.