„Andrzejki” w Przedszkolu Samorządowym w Bobowej

We wtorek 30 listopada dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bobowej zostały przeniesione w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Specjalne rekwizyty, przygaszone światło oraz świece stworzyły odpowiedni nastrój dla poznawania tej ludowej tradycji. Wspólnie z nauczycielkami dzieci sprawdzały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości.

Przedszkolaki chętnie brały udział we wróżbach i zabawach… Poznały znaczenie wybranych kolorów i liczb, ustawiały buciki, aby wywróżyć ożenek, rzucały pieniążkami do miski z wodą… Z użyciem symbolicznych przedmiotów sprawdzały kim zostaną w przyszłości.

Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Wszyscy chórem powtarzali słowa:
„Czary – mary, wosku lanie co ma stać się, niech się stanie. Zaraz wszyscy się dowiedzą co nam wróżby przepowiedzą”, a powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania nie tylko dziecięcej wyobraźni.

Wielką atrakcją był także parawan wróżki i pamiątkowe zdjęcia.

Wszystkie wróżby przeplatane zostały słodkim poczęstunkiem zorganizowanym przez rodziców, w którym znalazły się m.in. ciasteczka z ukrytą wróżbą.

Tegoroczne „Andrzejki” w przedszkolu dostarczyły przedszkolakom niewątpliwie wielu radości i emocji…

Zapraszamy do galerii zdjęć…