Gabriela Kopczyńska, Maja Lisik i Małgorzata Giera LAUREATKAMI XXI Małopolskiego Konkursu Literackiego i Plastycznego „OTO JESTEM”

Uczennice Szkoły Podstawowej w Wilczyskach odniosły wielki sukces w XXI Małopolskim Konkursie Literackim i Plastycznym „OTO JESTEM”. Konkurs ten jest corocznie organizowany przez Szkołę Podstawową nr 101 im. Hansa Christiana Andersena w Krakowie, pod honorowym patronatem: PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA, PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIASTA KRAKOWA, MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY, KONSULA HONOROWEGO KRÓLESTWA DANII, MUZEUM KRAKOWA. W jury zasiadają przedstawiciele ASP i UJ.

Gabriela Kopczyńska (uczennica klasy VIII) zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym za pracę pt. „Muzyka ma we mnie skrzydła”,  Maja Lisik (uczennica klasy VII) – II miejsce w konkursie literackim za wiersz pt. „Ja – Maja”, a Małgorzata Giera (uczennica klasy VII) III miejsce w konkursie literackim za opowiadanie pt. „Oto jestem – historia, którą niosę dalej…” Gosia otrzymała również specjalne wyróżnienienagrodę Smoka Wawelskiego, przyznaną przez dr Ewę Modzelewską – Oparę z wydziału polonistyki UJ za „opowieść o cząstce swojej historii, którą nosimy w sobie, pokazującą, że bycie rodziną oznacza, że jesteś częścią czegoś naprawdę wyjątkowego”. GRATULUJEMY!

tekst i zdjęcia: Z. Ligęza