27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bobowej

W niedzielę 13 stycznia 2019r. na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bobowej odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza natomiast organizatorem był Pan Adam Urbanek Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej. Bobowa już po raz 6 włączyła się w ogólnopolską Akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wolontariusze przez cały dzień na terenie naszej gminy zbierali pieniądze do puszek, każdy kto wspomógł akcję dostawał charakterystyczne czerwone serduszko.

Hasło 27. finału WOŚP to „Gramy dla dzieci małych i bez focha”, a celem tegorocznej zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Mieszkańcy Bobowej okazali hojne serce i chętnie zapełniali puszki wolontariuszy dzięki czemu udało się zebrać ponad 40 tys zł które zasilą konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na hali sportowej przez cały dzień uczniowie ze Szkół z terenu naszej Gminny brali czynny udział w wydarzeniu, prezentując przygotowane wcześniej pokazy. Przed południem odbył się turniej piłki siatkowej, zaprezentowali się zawodnicy z MKS Podkarpacie Bobowa oraz LKS Bobowa, a ich przeciwnikami były drużyny z Wieliczki, Tarnowa, Andrychowa, Krakowa i Krzeszowic. Po południu na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bobowej, uczniowie SP W Bobowej prezentując taniec, śpiew, oraz pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej z programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”, dzieci i młodzież ze szkół z Jankowej, Brzany, Stróżnej, Siedlisk i Wilczysk, a także młodzież z ZSO oraz ZSZ w Bobowej oraz uczniowie szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej. Podczas 27. Finału WOŚP wystąpił zespół The Basement, atrakcją dla uczestników wydarzenia była wystawa motorów należących do Bobowskiej Grupy Motocyklowej Sokoły, oraz prezentacja dronów którą przygotował mieszkaniec Gminy Bobowa.

Mieszkańcy Bobowej i okolic włączając się do akcji udowodnili że mają wielkie serce i że warto pomagać bo pomaganie jest dziecinnie proste, wystarczy chcieć.