Zaproszenie na Wiosenny Przegląd Gitarowy w Bobowej

Szkoła Muzyczna I Stopnia w Bobowej zaprasza na zupełnie nową odsłonę Przeglądu Gitarowego w Bobowej. Wstęp na wszystkie wydarzenia: przesłuchania, warsztaty, wykład i koncert jest wolny.

Gwiazdą tegorocznej edycji przeglądu będzie RASM ALMASHAN wraz z zespołem i wykonają koncert akustyczny z utworami z płyty YEMENIA.

Rasm Almashan tak mówi o swoim albumie: „YEMENIA to bardzo kolorowa płyta w stylu World Music. Zabrzmiały tutaj razem Arabia i Afryka ubrane w europejskie dźwięki. Jest to muzyka świata, inspirowana brzmieniami Jemenu które zapamiętałam z dzieciństwa. Imigranci z Afryki, którzy mieszkali w Jemenie mieli duży wpływ na moją muzykę. Ucząc się w szkole w Adenie spędzałam dużo czasu z kolegami z Sudanu, Kenii i Etiopii, chłonąc ich piosenki i rytmy. Na płycie są historie z lat 80-tych i 90-tych. Słowa w piosenkach dotykają biedy, wojny i pokoju oraz tęsknoty za krajem. Przesłaniem albumu jest budowanie mostów pomiędzy Bliskim Wschodem a Światem Zachodnim, apel o pokój dla Jemenu.”