Zaproszenie na Koncert z okazji Jubileuszu 25 – lecia działalności Parafialnego Chóru „Cantate Deo”

Parafia pw. Wszystkich Świętych w Bobowej zaprasza na Koncert z okazji Jubileuszu 25 – lecia działalności Parafialnego Chóru „Cantate Deo”. W niedzielę, 21 listopada, o godz. 17.00 odprawiona zostanie w kościele parafialnym uroczysta Msza Święta dziękczynna, a bezpośrednio po Eucharystii odbędzie się koncert w wykonaniu parafialnego chóru. Oprócz różnorodnych utworów chóralnych usłyszymy także muzykę organową w wykonaniu Macieja Somerli.

Chór „Cantate Deo” założony został przy Parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej przez s. Ines Struk, dominikankę, 1 października 1996 roku. Od początku zespół prowadzą Siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika. Jest to amatorski chór mieszany skupiający nie tylko Parafian, ale i osoby spoza wspólnoty parafialnej. Repertuar chóru związany jest przede wszystkim z poszczególnymi okresami roku liturgicznego.

Na przestrzeni 25 lat swojej działalności chór „Cantate Deo” występował w przeglądach kolęd w Tuchowie, brał udział w konkursie Chórów w Kamienicy, Przeglądach Pieśni Pasyjnej w Łużnej oraz gościł u zaprzyjaźnionych chórów w naszej diecezji. Uczestniczył także w warsztatach wokalnych i w czasie pandemii w przeglądach chóralnych online.