XXIX Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka

Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka znów zagościła w Bobowej. W dniu 2 października 201r. w sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej odbył się Tradycyjny miting literacki „Autorzy Wspólnej Europy” zrealizowany w ramach XXIX Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej.
Organizatorem wydarzenia był Pan Andrzej Grabowski – poeta, prozaik, twórca poezji oraz literatury dla dzieci i młodzieży, Kawaler Orderu Uśmiechu.
Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza.

Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka jest festiwalem szeroko pojętej działalności artystycznej pod którą kryje się poezja, literatura, muzyka jak i sztuka. Impreza o charakterze międzynarodowym organizowana od 29 lat jest miejscem spotkań wielu artystów: poetów, muzyków, malarzy, twórców z wielu bliskich i odległych zakątków świata.

Podczas Tradycyjnego mitingu literackiego swe dzieła zaprezentowali artyści:
Krystyna Konecka (Polska) – poetka, dziennikarka, fotoreporterka. W dorobku ma liczne publikacje w prasie ogólnopolskiej. Otrzymała za nie m.in. nagrodę Funduszu Literatury Ministerstwa Kultury i Sztuki.
– Tamara Łucenko (Ukraina) –
muzyk, piosenkarka, autorka tekstów do piosenek, scenarzystka, reżyserka video, twórczyni ukraińskiego projektu „Lumara Urban”, organizatorka wydarzeń oraz projektów kreacyjnych, zwyciężczyni festiwalu „Edelwejs” oraz konkursu piosenkarskiego „Czerwona Ruta”.
Stefan Jurkowski (Polska)  polski poeta, publicysta, krytyk literacki, dziennikarz. Opublikował 17 tomów poezji. Laureat wielu nagród m.in. Nagrody Młodych im. Włodzimierza Pietrzaka za tom „Wysokie lato”. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za działalność w Związku Literatów Polskich.
Lam Quang My (Wietnam) – jest doktorem nauk fizycznych, pracował w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk. Pisze i tłumaczy wiersze autorów polskich i wietnamskich. Aktywnie uczestniczy w polskim życiu literackim. Jest laureatem wielu nagród m.in. Światowych Dni Poezji UNESCO 2006. Jest członkiem Związku Literatów Wietnamskich i Związku Literatów Polskich.