XVIII Turniej Halowy Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Bobowej oraz o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bobowej

Przez dwa dni 08 i 09 lutego br. na bobowskiej hali widowiskowo-sportowej rozgrywany był XVIII Turniej Halowy Piłki Nożnej o Puchary Samorządowców – Burmistrza Bobowej oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bobowej.

Turniej organizowany jest co roku przez Klub Sportowy KS „Bobowa”, głównie w okresie ferii zimowych, by promować dyscyplinę sportową piłka nożna. Jest to także okazja do zorganizowanego zagospodarowania wolnego czasu dzieci i młodzieży.

W bieżącym roku rozegrana została już XVIII edycja turnieju w dwóch kategoriach: szkół podstawowych oraz gimnazjów. Łącznie do rywalizacji zgłosiło się 13 zespołów, czasami nawet trzy z jednej miejscowości co świadczy
o wysokim zainteresowaniu turniejem.

Dzięki Klubowi Sportowemu udało się ten turniej uczynić cyklicznym. Na pewno chcemy zachęcić młodzież oraz dzieci do gry w piłkę nożną. Przy okazji może uda się wyłapać talenty, które mogłyby dołączyć do klubu KS Bobowa
i trenować piłkę nożną oraz reprezentować klub w rozgrywkach ligowych. Dodatkowo turniej jest też dobrą alternatywą na spędzenie ferii nie przed komputerem czy telewizorem lecz w ruchu.

W pierwszy dniu turnieju czyli w środę 08 lutego 2017r. chłopcy w kategorii: szkół podstawowych walczyli o Puchar Burmistrza Bobowej Pana Wacława Ligęzy. Końcowy ranking w tej kategorii wiekowej przedstawiał się następująco:

Miejsce I  – Jankowa II
Miejsce II  – Siedliska I
Miejsce III – Brzana I
Miejsce IV – Brzana II
Miejsce V – Bobowa I
Miejsce VI – Jankowa
Dodatkowo wręczono ufundowane przez KS „Bobowa” nagrody statuetki dla: najlepszego zawodnika – Julii Fryczek (jedyna dziewczyna grająca w drużynie z chłopcami) – Siedliska I,

najlepszego bramkarza – równorzędne wyróżnienie otrzymał – Ćwiklik Piotr  i Gryzło Szymon – Brzana I i Brzana II.

Króla Strzelców zdobył – Mateusz Śliwa – Jankowa II

W drugim dniu (tj. czwartek 09 lutego) w szranki o puchar wystartowały drużyny męskie w kategorii: gimnazjów. Tym razem był to turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bobowej Pana Stanisława Tabisia. W zawodach udział wzięło 7 zespołów. Ranking czwartkowej rywalizacji przedstawia się następująco:

Miejsce I –  Brzana III
Miejsce II – Siedliska II
Miejsce III – Siedliska I
Miejsce IV – Brzana I
Miejsce V – Bobowa I
Miejsce VI – Siedliska III
Miejsce VII – Brzana II

Statuetki otrzymali także: Najlepszy Zawodnik – Śliwa Dawid – Brzana III,
Król Strzelców – Sobol Bartłomiej – Bobowa I

Najlepszy bramkarz – Korzeń Jakub – Siedliska II

Nagrody dla najlepszych wręczyli: Przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej – Stanisław Tabiś oraz w zastępstwie Pana Burmistrza Wacława Ligęzy Sekretarz Gminy Bobowa – Zdzisława Iwaniec.

Tekst: Andrzej Sagan
Fotografie: Monika Podobińska