XVIII Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej w Bobowej- Dzień IV

Dnia 10 września 2017r. odbył się czwarty dzień XVIII Międzynarodowego Festiwalu Koronki Klockowej.
Finałowy dzień wydarzenia rozpoczął się uroczystą Mszą św. dziękczynną z okazji XVIII Międzynarodowego Festiwalu Koronki Klockowej w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Bobowej. Nabożeństwu przewodniczył ks. Jarosław Kokoszka. Natomiast homilię wygłosił ks. Maciej Gorgosz. Podczas procesji z darami bobowskie koronczarki ofiarowały dzieło przedstawiające logo festiwalu- obraz bobowskiej świątyni z koronką klockową w tle oraz kwiaty. Praca wykonana unikatową sztuką rękodzielniczą została stworzona przez Panią Zofię Król.
Po Mszy św. zwiedzający i goście mogli uczestniczyć w Ogólnopolskich Targach Rękodzieła, które odbyły się na bobowskim rynku. Natomiast trwający na hali sportowej festiwal zachęcał do udziału w imprezie coraz większą liczbę zainteresowanych, którzy podziwiali kolejne odsłony pokazów mody autorstwa projektantek z Czech i Indii jak i również koronkowe dzieła z całego świata.
Wydarzenie zakończyło się na bobowskim rynku koncertami wielkich artystów- zespołu Con Amore oraz gwiazdy wieczoru zespołu Brathanki, którego przeboje porwały wszystkich do tańca.