Wykapany Zięć

27 lutego 2025 roku w Miejskim Centrum Kultury odbył się spektakl „ Wykapany zięć” to komedia autorstwa Krzysztofa Kędziory, przedstawiająca perypetie współczesnej polskiej rodziny z blokowiska. W humorystyczny sposób ukazuje międzypokoleniowe zgrzyty codzienne wyzwania i potrzebę bliskości. Bohaterowie to postaci znane z codziennego życia: dziewczyna szukająca męża, przyszły pan młody, rodzice, babcia czy dozorca.
A wszystko to „dopieszczone” profesjonalną scenografią, zaprojektowaną przez Wojciecha Stefaniaka w reżyserii Janusza Michalika.
Teatr Robotniczy im. B. Barbackiego w Nowym Sączu przygotował „Wykapanego zięcia” na swoje 102. urodziny, premiera spektaklu odbyła się we wrześniu 2024 roku.

Osoby:
Bogdan – Janusz MICHALIK
Wanda – Elwira MICHALSKA
Marta – Kinga JAROMIN
Filip – Robert GÓRNICKI
Dozorca – Mieczysław FILIPCZYK
Babcia – Dorota KACZMARCZYK
Halina – Monika ZAGÓROWSKA
Andrzej – Sławomir BODZIONY

Licznie zgromadzona publiczność przed spektaklem i po jego zakończeniu miała możliwość zakupienia ostatkowego pączka przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich z Sędziszowej.