Wigilia w Przedszkolu Samorządowym w Bobowej

Świąteczny nastrój zapanował w przedszkolu 22 grudnia, kiedy to dzieci, pracownicy przedszkola i rodzice spotkali się na wspólnej Wigilii.

Przed zgromadzonymi przedszkolaki zaprezentowały Jasełka, w czasie których wszystkie dzieci mogły pójść do „betlejemskiej szopki” i powitać nowonarodzonego Jezusa. Oprócz pastuszków, aniołków, króli pojawił się  Brudasek, Leniuszek, Łakomczuszek, Kłamczucha, Strojnisia, Beksa – lala i Niejadek obiecując zmianę swojego postępowania i śpiewając tradycyjną kolędę. Po „anielsko – królewskiej” naradzie, dzieci zostały przyjęte do gromady witającej nowonarodzonego Jezusa.

Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem, składanie sobie świątecznych życzeń i wspólny śpiew kolęd przy blasku wigilijnej świecy.

Podczas Wigilii dzieci i zaproszeni goście smakowali pysznych wigilijnych potraw.

Cała uroczystość przebiegła w bardzo milej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów , lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.