Wigilia na Bobowskim Rynku

By tradycji stało się zadość w niedzielne popołudnie 23 grudnia 2018r. odbyła się Wigilia na Bobowskim Rynku dla mieszkańców naszej Gminy oraz gości. Pomysłodawcą oraz organizatorem wydarzenia był Pan Wacław Ligęza Burmistrz Bobowej. Jak co roku wszyscy mieszkańcy chętnie przybyli by wspólnie spędzić przedświąteczny czas, połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie kolędować.

Wigilię rozpoczęła i poprowadziła Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa Pani Beata Król, która przywitała wszystkich mieszkańców oraz gości, podziękowała za przybycie, po czym oddała głos przedstawicielom naszego Miasta. Życzenia świąteczne złożył Pan Burmistrz Wacław Ligęza, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Małgorzata Molendowicz oraz ks. Proboszcz dr. Marian Chełmecki który odmówił wspólną modlitwę z mieszkańcami, po czym poświęcił opłatki którymi wszyscy łamali się składając sobie wzajemnie świąteczne życzenia.

Na scenie pojawił się długo wyczekiwany przez dzieci prawdziwy Święty Mikołaj, który rozdawał dzieciakom słodkie pierniczki. W tym roku odwiedzili nas także motomikołaje którzy przygotowali dla dzieci pyszne mandarynki, rozdawali także czekoladki które ufundował Pan Burmistrz.

Podczas Wigilii odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz pamiątkowych dyplomów przez Pana Burmistrza laureatom i uczestnikom konkursu literackiego „Przeszłość słowem pisana” który odbył się w ramach 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W kategorii klas IV-VI, I miejsce w konkursie zdobyła Amelia Pacuła uczennica SP w Bobowej, II miejsce zajął Piotr Ziomek uczeń SP w Wilczyskach, III miejsce zdobyła Emilia Wołkowicz uczennica SP w Bobowej. W kategorii klas gimnazjalnych I miejsce zajęła uczennica SP w Siedliskach Oliwia Górska.

Spotkanie Wigilijne uświetnił występ chóru szkolnego ze Szkoły Podstawowej w Bobowej pod kierunkiem Państwa Patrycji i Łukasza Kruczków.

Jak bywało w latach ubiegłych, tak i w tym roku Gminna Jednostka Usług Komunalnych zapewniła  wszystkim ciepłe wigilijne potrawy takie jak barszcz, grochówkę, kapustę z grzybami, pierogi które rozeszły się w mgnieniu oka.