Wigilia na bobowskim Rynku

W niedzielne popołudnie w dniu 20 grudnia 2015 r. na bobowskim Rynku po raz kolejny odbyło się spotkanie wigilijne, którego organizatorem i pomysłodawcą jest Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza.

Wigilia rozpoczęła się bardzo uroczyście. Ksiądz Bogdan Florek z Parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej odmówił modlitwę i poświęcił opłatki. Burmistrz Pan Wacław Ligęza, złożył wszystkim uczestnikom najserdeczniejsze życzenia świąteczne, aby

ten wyjątkowy czas spędzony w gronie najbliższych przyniósł wiele miłości, radości, ciepła i optymizmu. Mieszkańcy podzielili się opłatkiem i składali sobie wzajemnie życzenia.

Nie obyło się bez uczty wigilijnej. Pracownicy Urzędu Miejskiego  rozdawali świąteczne przysmaki: barszcz, pierogi, kapustę z grzybami, grochówkę, przygotowane przez gminną stołówkę. Każdy mieszkaniec mógł do woli spróbować wszystkich potraw.

Wigilię uświetniły występy: uczniów ze Szkoły Podstawowej w Stróżnej oraz Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej.

Nie zabrakło także niespodzianki w osobie św. Mikołaja, który przyjechał wozem wypełnionym siankiem na wigilijny stół oraz przywiózł pierniki wraz z życzeniami od Burmistrza dla mieszkańców. Wielkie zainteresowanie wzbudził motocyklowy przejazd Mikołajów dookoła Rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *