Wigilia Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej w Jankowej.

Dzień szczególnie wyczekiwany – Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim udaliśmy się do domów, by z najbliższymi cieszyć się tym pięknym czasem, przeżyliśmy wigilijną uroczystość w gronie naszych kolegów i wychowawców.
Odświętnie ubrani zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie przywitała nas pani dyrektor Alicja Rodak, od której usłyszeliśmy serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne dla nas, naszych rodzin i naszych nauczycieli.
W świąteczny nastrój wprowadził nas program artystyczny pt.: „Dziś niebo się otwiera”. Następnie przedszkolaki z oddziału przedszkolnego i  uczniowie z klas 1 – 8 prezentowali przygotowane kolędy i pastorałki. Później przeszliśmy na jadalnię, gdzie zastaliśmy pięknie udekorowane stoły przygotowane do szkolnej wigilii. Rozpoczęła się ona wspólną modlitwą, a następnie odczytano fragment Ewangelii i odśpiewano kolędę. Potem połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia, a następnie zasiedliśmy do stołu, aby spożyć jedną  z tradycyjnych potraw –  wigilijną rybę. Na deser degustowaliśmy się pysznymi  piernikami upieczonymi przez nasze mamy.

Szkolna uroczystość wigilijna przebiegała w rodzinnym nastroju, w atmosferze szczęścia i miłości oraz przy melodiach wspólnie śpiewanych kolęd.

Uczniowie z świątecznymi życzeniami udali się do swoich rodzin.