W najbliższą niedzielę zapraszamy do obejrzenia filmu o bobowskiej synagodze

XXII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Brzmi Dobrze.

W tym roku Dni Dziedzictwa mają wyjątkowy charakter. Z powodu pandemii zorganizowanie wydarzeń z udziałem publiczności było niemożliwe, dlatego Małopolski Instytut Kultury tegoroczne zabytki zaprezentował w formie filmowych opowieści.

Przygotowano cykl dokumentów o małopolskich zabytkach z muzyczną historią: Teatrze Starym, pałacu i Piwnicy pod Baranami, klasztorze Na Skałce, Muzeum K. Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, pracowni lutniczej Mardułów i willi Czerwony Dwór w Zakopanem, Muzeum Fonografii w Niepołomicach, dworze I. J. Paderewskiego w Kąśnej oraz synagodze w Bobowej.

Każdy z filmów to podróż do jednego z miejsc, jego historii i tajemnic w towarzystwie przewodników. Filmy wzbogacone są o cyfrowe zasoby muzealne, biblioteczne i archiwalne, co pozwoli poczuć niezwykłą atmosferę tych miejsc oraz doświadczyć odkrywania małopolskich muzycznych przestrzeni.

Premiera Filmu „Boże iskry” – Synagoga w Bobowej już w niedzielę 27 września 2020 r. o godz. 10.30 na stronie https://dnidziedzictwa.pl/ i https://www.facebook.com/mik.krk

Zapraszamy do oglądania wraz z rodziną, znajomymi, przyjaciółmi i do wspólnego odkrywania niezwykłego dziedzictwa kulturowego Małopolski!