Teatralny poranek w Bobowej

W poniedziałek 10 grudnia 2018 w sali widowiskowej Koronka w Bobowej dzieci i młodzież z okolicznych szkół wzięła udział w przedstawieniach przygotowanych przez Impresariat Artystyczny Kalliope z Warszawy. Artyści przygotowali dwa spektakle.
Pierwszy z nich „Cztery Łapy” na motywach „Puc, Bursztyn i goście” Jana Grabowskiego skierowany był do dzieci z zerówek i przedszkoli
z Gminy Bobowa. Na scenie oprócz aktorów można było zobaczyć między innymi kukły i teatr cieni, co niezwykle spodobało się małym widzom.

Aktorzy przygotowali także propozycję dla starszych uczniów którzy wzięli udział w mitycznej opowieści. „W drodze na Olimp” czyli Mity i Legendy Greckie to tytuł drugiego przedstawienia w którym udział wzięła młodzież z terenu gminy Bobowa oraz pobliskich miejscowości. Uczestnicy wydarzenia mieli szansę spróbować swoich sił na scenie, a tym samym mogli współtworzyć przedstawienie. W czasie trwania spektaklu uczniowie chętnie brali udział w konkursie olimpijskim, quize literackim, oraz inscenizacji mitu. Dzięki formie przedstawienia z udziałem widza, uczniowie mieli możliwość w łatwy i ciekawy sposób przyswoić mity i legendy Greckie.