Święto Patrona w Szkole Podstawowej w Brzanie i pożegnanie P. Kowalskiej

19 lutego 2023 r. minęła 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Brzanie odbyła się akademia z okazji Święta Patrona Szkoły, w której wzięła udział cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami. Zgromadzeni mieli przyjemność obejrzeć program artystyczny przygotowany na tę okazję przez uczniów klasy V pod opieką wychowawcy – Pani Agnieszki Wiatr. Prowadzący w swoim wystąpieniu przypomnieli sylwetkę Patrona Szkoły – Mikołaja Kopernika, podkreślili jego rolę jako wielkiego uczonego oraz wzoru do naśladowania dla wszystkich uczniów.

W tym dniu powitaliśmy w naszym gronie nowego katechetę – księdza Pawła Łebskiego, jak również pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej – Panią Małgorzatę Kowalską. Na początku głos zabrali uczniowie dziękując za trud włożony przez Panią Gosię w ich nauczanie i wychowanie. Następnie podziękowania złożyli: Pani Katarzyna Semla – Oratowska, jako opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz Dyrektor szkoły  –   Andrzej Skórski. W imieniu własnym oraz wszystkich pracowników szkoły pożegnali odchodzącą na zasłużoną emeryturę koleżankę. Dla Pani Małgorzaty kończy się czas trudnej, ale jakże satysfakcjonującej pracy nauczyciela. Zaczyna się czas zasłużonego wypoczynku w gronie rodziny i przyjaciół.

Pani Małgorzato!

Dziękujemy za wieloletnie zaangażowanie w edukację i wychowanie, za każdy dzień spędzony razem. Jesteśmy wdzięczni za olbrzymie serce, pracę i troskę o sprawy uczniów, za cierpliwość i wytrwałość w kształtowaniu dziecięcych charakterów. Życzymy, aby dalsze lata upływały w zdrowiu, szczęściu i spokoju, aby spełniały się wszystkie plany i marzenia.

tekst: Agnieszka Wiatr