Święto Komisji Edukacji Narodowej w SP Bobowa

13 października 2022 r. w  na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bobowej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, na której zgromadziła się cała społeczność szkolna. W tym dniu świętowali nauczyciele i pracownicy szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły w obecności sztandaru szkoły.

Dyrektor szkoły Pan Łukasz Kruczek podziękował nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie w pracę życząc wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie jak również wielu sukcesów w życiu osobistym. Przy tej okazji wręczył nauczycielom nagrody jubileuszowe. Serdeczne życzenia skierował też do pracowników obsługi szkoły.

Szczególnym punktem uroczystości stało się pożegnanie nauczycieli, którzy w ostatnim czasie odeszli na zasłużoną emeryturę. W tym zacnym gronie znaleźli się: Pani Jolanta Tokarz i Pani Krystyna Abram – nauczycielki klas 1-3, Pani Ewa Potoczek – nauczycielka historii i Pan Adam Urbanek – wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej. Za wiele lat trudnej i wymagającej  pracy, serce włożone w edukację i wychowanie wielu pokoleń młodych ludzi dziękowali im nauczyciele na czele z dyrekcją, rodzice i uczniowie.  Wręczając bukiety kwiatów życzyli im zdrowia, radości, zadowolenia oraz spełnienia marzeń, na realizację których z pewnością znajdą teraz czas. Emerytowani nauczyciele wspominali lata spędzone w zawodzie i dzielili się swoimi planami na przyszłość.

Na koniec uczniowie wszystkim pracownikom oświaty wyrazili swą wdzięczność w barwnej części artystycznej pełnej wierszy, piosenek i tańców.