Spektakl „Wysocki” w Bobowej- Relacja

W dniu 2 czerwca 2018 roku w sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej odbył się spektakl oparty na wspomnieniach Włodzimierza Wysockiego i Mariny Vlady. Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Bobowej, Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa oraz Teatr Nowy z Krakowa.

Spektakl w reżyserii Piotra Siekluckiego jest artystycznym wyrazem uznania dla postaci wielkiego barda Władimira Wysockiego.  Przedstawienie pokazuje sporną relację zachodzącą między ojcem i synem oraz postać Wysockiego – zdolnego inteligenta, zbuntowanego wobec władzy.

Bogaty w utwory muzyczne spektakl stworzony został na podstawie tekstów: Mariny Vlady „Przerwany lot”, Umierałem sto razy”,  Janusza Korczaka i listach przyjaciół Wysockiego. Przedstawienie było aktorskim głosem buntu wobec władzy i systemu ZSRR.

W role głównych postaci wcielili się aktorzy Teatru Nowego w Krakowie: Edward Linde-Lubaszenko oraz Piotr Sieklucki, którzy zostali narodzeni brawami po wspaniale wystawionej sztuce. Artyści przyjęli kwiaty i gratulacje z rąk Sekretarz Gminy oraz Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa.