Rocznica Odzyskania Niepodległości w SP Brzana

Dnia 10 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Część artystyczna została przygotowana przez uczniów klasy ósmej i wprowadzała zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli ciągle wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych , podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Dzień ten jest dla nas lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich , dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

W tym wyjątkowym  dniu nasza szkoła przyłączyła się również do akcji  „Szkoła do hymnu” i o symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn narodowy.