Relikwie św. Jana Pawła II w Bobowej

W niedzielę 9 sierpnia 2020 r. do Bobowej przybył Jego Eminencja ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz – osobisty wieloletni sekretarz świętego papieża Jana Pawła II. Ksiądz kardynał przekazał dla bobowskiej parafii relikwie krwi św. Jana Pawła II.

W przekazaniu relikwii wzięli udział: proboszcz bobowskiej parafii ks. dr Marian Chełmecki, Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza, przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Małgorzata Molendowicz, przedstawiciel Urzędu Miejskiego Pani Agata Wrona, Siostry Zakonne oraz przedstawiciele parafii.

„Te relikwie krwi św. Jana Pawła II daruję wam, by on opiekował się parafią Bobowa, kapłanami i mieszkańcami tego miasta i gminy. Składam je w ręce księdza proboszcza, który będzie ich kustoszem. Są one znakiem łączności z osobą św. Jana Pawła Wielkiego, który kochał Chrystusa – swojego Mistrza – i kochał ludzi. Jeszcze za życia modlił się za nich i wstawiał się za nimi. Za jego przyczyną ludzie otrzymywali i nadal otrzymują wiele łask. Przekonuję się o tym między innymi z listów, jakie dostaję, od tych, którzy ich doznali” – podkreślił ksiądz kardynał.

Na zakończenie uroczystości, Burmistrz Bobowej wręczył kardynałowi wizerunek Matki Bożej Bolesnej z bobowskiego kościoła, gdzie otacza się ją ogromnym kultem. Wizerunek wykonano techniką koronki klockowej, z jakiej słynie Bobowa. Przekazał także Kardynałowi album i książki opowiadające o bogatej historii tego miasta.

Tekst: ks. Jarosław Kokoszka