Przy Wigilijnym Stole…

Grudzień to czas magicznych, niezapomnianych świąt i czas na rodzinne wspomnienia, to czas podsumowania mijającego roku oraz oczekiwania  związane z nowym nadchodzącym rokiem.

 Wiele jest pięknych miesięcy, ale najlepszy jest grudzień, ten miesiąc mocno kochają ludzie ,gdyż wtedy przypadają  jedyne i niepowtarzalne  święta Bożego Narodzenia, kiedy cała rodzina składa sobie piękne życzenia.

 Tuż  przed Świętami Bożego Narodzenia 20 grudnia 2013 r. zgodnie z tradycją, zorganizowano spotkanie wigilijne  w rodzinie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Wilczyska , by złożyć sobie życzenia .  Miejscem spotkania dzieci , rodziców i przedszkolaków była sala grupy młodszej , natomiast szkoła zorganizowała spotkanie w Domu Kultury. Wzięli w niej udział zaproszeni goście z ks. proboszczem Janem Knutelskim , Burmistrzem Wacławem Ligęzą , Radnym i Sołtysem – Tomaszem Taraskiem  , Dyrektorem ZEAS Bobowa Andrzejem Saganem , pracownikami GCK paniami Celiną Job i Moniką Rak ,portalem internetowym Bobowa 24 pl.. Oprócz Rady Pedagogicznej i uczniów, na uroczystość licznie przybyli również rodzice.

Dyrektor szkoły Wiesław Tarasek powitał wszystkich obecnych, wprowadził  w świąteczny nastrój oraz zachęcił do obejrzenia przedstawienia bożonarodzeniowego, wystawianego przez uczniów klasy II i III pod kierunkiem p. Stanisławy Lach. Uczniowie przypomnieli znaczenie ubierania choinki, która jest symbolem Chrystusa, jako „drzewa życia”, łamania się opłatkiem, zostawiania wolnego miejsca przy stole wigilijnym, czy otrzymywania podarków. Zwrócili uwagę na prawdziwe przesłanie Świąt, którym jest niezwykły dar – Syn Boży, narodzony w Betlejem Jezus.

Po części artystycznej przyszedł czas na życzenia. Pierwszy złożył je wszystkim dyrektor szkoły,  później ksiądz Jan Knutelski , Burmistrz Wacław Ligęza ,sołtys  Tomasz Tarasek, dyrektor ZEAS Andrzej Sagan . Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców – Anna Radzik . Po życzeniach przyszedł czas na łamanie się opłatkiem oraz składanie życzeń – przede wszystkim wesołych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia , a w nowym 2014 roku spełnienia najskrytszych marzeń.

Podziękowania za przygotowanie dzisiejszej wigilii kieruję do Pań : Stanisławy Lach za inscenizację , Ewy Gryzło i Barbary Włodarz za wystrój , stroiki i pomoc w dekoracji , rodzicom za pomoc,  a szczególności Paniom Annie Radzik  i Agnieszce Wojtarowicz , rodzicom z rad klasowych , panu Ligęzie Zbigniewowi za nagłośnienie panu Bulandzie , pani Monice Rak z GCK za pomoc w dekoracji i wszystkim którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji tego spotkania.

Po posiłku wigilijnym przy akompaniamencie akordeonowym pana Zbigniewa Ligęzy i Jarosława Skrzypka śpiewano kolędy i pastorałki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *