Piknik rodzinny w Brzanie

W niedzielę 30 czerwca 2019 roku przy Szkole Podstawowej w Brzanie już po raz 5 odbył się piknik rodzinny, na który licznie przybyli nie tylko mieszkańcy Brzany, ale również z  innych miejscowości gminy, by wspólnie spędzić niedzielne popołudnie. Podczas pikniku obecni byli również: poseł na Sejm RP Pani Barbara Bartuś, poseł na Sejm RP Pan Arkadiusz Mularczyk wraz z małżonką, Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej ks. dr Marian Chełmecki oraz wikariusz ks. Jarosław Kokoszka. Organizatorami wydarzenia byli: Sołtys Brzany wraz  z  Radą Sołecką  oraz Szkoła Podstawowa  w Brzanie.

Piknik otworzyli  ks. Jarosław Kokoszka wraz z Sołtysem Brzany Panem Piotrem Klocem, który podziękował wszystkim za tak liczne przybycie i życzył miłych wrażeń podczas występów artystycznych. Następnie głos zabrała Pani Barbara Bartuś oraz Pan Arkadiusz Mularczyk którzy dziękowali za zaproszenie,  podkreślając jak ważne jest wspólne spędzanie  czasu  z rodziną. Głos zabrał również Burmistrz Bobowej który pogratulował sołtysowi wsi Brzana pięknej inicjatywy organizacji pikników rodzinnych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, a także życzył wszystkim uczestnikom dobrej  zabawy.

Na scenie jako pierwsze swe taneczne umiejętności prezentowały dzieci z grupy tanecznej „KACZUPINO” działającej przy OSP w Zborowicach. Natomiast grę aktorską zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzanie w przedstawieniu pt. „Na jagody” pod opieką Pani Małgorzaty Król oraz Pani Małgorzaty Kowalskiej. Dużym zainteresowaniem publiczności, a szczególnie dzieci cieszył się pokaz iluzjonisty Pana Macieja. Magik zabrał wszystkich do świata czarów i magii, a dzieci miały okazję przeżyć coś niezwykłego, tym bardziej że brały czynny udział w przedstawieniu. Najmłodsi uczestnicy Pikniku w trakcie jego trwania mogli wziąć udział w animacjach przygotowanych przez grupę Imprateam z Brzeska, która zapewniła dobrą zabawę oraz miłą atmosferę podczas pikniku. Nie zabrakło także wspólnej zabawy z rodzicami, którzy chętnie włączyli się do tańca ze swoimi pociechami.

Podczas pikniku odbył się turniej ziemniaczany dla pań, natomiast panowie mogli wykazać się w turnieju pilarskim. Obie konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności, która dopingowała swoich zawodników. Pamiątkowe  dyplomy  oraz nagrody  uczestnikom  turnieju wręczył proboszcz parafii w Bobowej ks. dr Marian Chełmecki, oraz złożył życzenia imieninowe  sołtysowi Brzany, a zebrani  zaśpiewali „sto lat”. Był to zapewne miły i rodzinny akcent pikniku. Nie zabrakło także loterii fantowej, która dostarczyła wielu emocji, natomiast datki zebrane podczas festynu zostaną przekazane na potrzeby sołectwa Brzana.

Panie i Panowie z Rady Sołeckiej zadbali o stoiska gastronomiczne wobec czego przygotowane zostały smakowite dania m.in.: pierogi, bigos, krokiety z barszczem oraz smakołyki z grilla.

Ostatnim punktem programu była zabawa taneczna, do której zachęcał   zespół „Jaguar”.