Padł rekord podczas 28. Finału WOŚP w Bobowej

Bobowa już po raz 7 przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 12 stycznia 2020 r. na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bobowej odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza natomiast organizatorem był Pan Adam Urbanek Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej. Przez cały dzień na terenie naszej gminy wolontariusze zbierali pieniądze do puszek, każdy kto wspomógł akcję dostawał charakterystyczne czerwone serduszko.

Hasło 28. finału WOŚP to „Wiatr w żagle”, a celem tegorocznej zbiórki jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Mieszkańcy gminy Bobowa okazali hojne serce i chętnie zapełniali puszki wolontariuszy dzięki czemu udało się zebrać rekordową sumę 49 768,66 zł.,  które zasilą konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na hali sportowej przez cały dzień uczniowie ze szkół z terenu naszej Gminny brali czynny udział w wydarzeniu, prezentując występy artystyczne. Przed południem odbył się turniej piłki siatkowej, natomiast po południu na scenie wystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z Bobowej, Jankowej, Brzanej, Stróżnej, Sędziszowej, Siedlisk i Wilczysk, młodzież z ZSO, ZSZ w Bobowej, a także uczniowie szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej. Podczas 28. Finału WOŚP wystąpił zespół „Lipniczanie” i „Mażoretki DOMINO”, atrakcją dla uczestników wydarzenia był pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej z programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”, pokaz barmański, stylizacja fryzur, pokaz robotów „Lego Mindstorms”, a także stanowiska gier komputerowych. Akcję wsparła także grupa motocyklowa z Bobowej „SOKOŁY”.

Mieszkańcy Bobowej i okolic włączając się do akcji udowodnili że mają wielkie serce wspierające szczytne cele, świadczy o tym kwota którą  zebrano podczas 28. Finału WOŚP w Bobowej.