Oszczędzamy w SKO i BS

Już dziś pomyślcie o czekających Was wakacjach.

Zacznijcie oszczędzać w SKO!

Realizując zadania  konkursu „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym” uczniowie kl. III i VI przygotowali apel, którego myślą przewodnią było propagowanie systematycznego oszczędzania w SKO. Uczniowie kl. III przedstawili bajkę pt. „Przygoda Pinokia” w czasie której poprzez bajkowe postacie ukazali różne sposoby oszczędzania i pozyskiwania środków oraz umiejętne ich wykorzystywanie. Piosenkami zachęcali wszystkie dzieci do oszczędzania i ukazali  korzyści z tego wynikające. Następnie uczniowie kl.VI  w ciekawy sposób przedstawili historię banknotów, m.in., że Chińczycy jako pierwsi wprowadzili pieniądz papierowy. Ponadto szczególną uwagę zwrócili na wizerunki widniejące na polskich banknotach.

W kolejnej części apelu podsumowano zbiórkę zabawek wśród dzieci naszej szkoły na  X edycję akcji „Zostać Świętym Mikołajem”, organizowaną przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach i Senatora RP Stanisława Koguta. Uczniowie z wielkim sercem zaangażowali się w akcję przynosząc mnóstwo zabawek i przyborów szkolnych, które zostaną przekazane do fundacji. Pani Dyrektor Alicja Rodak serdecznie podziękowała wszystkim dzieciom za okazanie gorącego serca i wsparcie tej szczytnej akcji.

Gościem szkolnego apelu był dzielnicowy sierż.szt. Mariusz Haluch, który w swoim wystąpieniu szczególną uwagę zwrócił na bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. Ponadto opowiedział o zagrożeniach wynikających z nieumiejętnego korzystania z Internetu i telefonów komórkowych. Zwrócił uwagę na zawieranie znajomości poprzez strony internetowe, przestrzegał przed nawiązywaniem kontaktów z osobami nieznajomymi. Spotkanie zakończyło się  pamiątkowym zdjęciem. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *