Orszak Trzech Króli w Bobowej

Orszak Trzech Króli przez ostatnie lata 6 stycznia maszerował ulicami naszego miasta. To wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko Bobowej, ale również innych miejscowości gminy.
W tym roku pandemia koronawirusa uniemożliwia organizację tradycyjnego Orszaku Trzech Króli, dlatego odbył się w zmienionej formule.
Orszak rozpoczął się o godz. 10-tej Mszą Świętą, której przewodniczył Proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej ks. dr Marian Chełmecki, a Homilię wygłosił Ks. Marek Czerwiński. Pan Antoni Durlak na bieżąco relacjonował wędrówkę Trzech Króli do Dzieciątka Jezus.

Na słowa kolędy „Mędrcy świata…” przybyli Trzej Królowie, w których wcielili się Panowie: Tomasz Tarasek, Lucjan Broniek, Wiesław Jabłoński i udali się do stajenki składając dary Jezusowi.

Hasłem tegorocznego Orszaku są słowa jednej z Pieśni Jana Kochanowskiego: „Panu dzięki oddawajmy” (Pieśń XIII, Księgi Wtóre), które nawiązują również do naszej wdzięczności za to, że dokładnie 10 lat temu, w 2011 roku, dzień 6 stycznia stał się znów dniem wolnym od pracy. Cieszymy się, że możemy w pełni świętować Uroczystość Objawienia Pańskiego i przypominamy, że Bogu należy się wdzięczność za wszystko, co od Niego otrzymujemy: życie, wiarę, rodzinę, Ojczyznę, a także za trudności, z którymi przychodzi nam się zmierzyć.

We Mszy Świętej uczestniczyli: Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza z Małżonką, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Małgorzata Molendowicz.

Podczas Mszy Świętej jak i po jej zakończeniu śpiewała i grała Kapela Góralska Howerna z Piwnicznej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tegorocznego Orszaku Trzech Króli, mając nadzieję, że w 2022 roku będziemy mogli licznie uczestniczyć w przemarszu Orszaku ulicami Bobowej.

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Bobowej, Parafia pw. Wszystkich Świętych w Bobowej, Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa i Bractwo Rycerskie 46. Chorągwi Zygmunta Gryfity z Bobowej.