Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Konkurs składa się z kilku etapów- szkolnego, rejonowego, okręgowego i przeznaczony jest dla szkół gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem przedsięwzięcia jest oddział rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Gorlicach.

W czwartek- 01 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół w Brzanie odbył się szkolny etap XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Wzięło w niej udział 25 uczniów. Pytania testu dotyczyły kształtowania postaw prozdrowotnych, wiedzy na temat zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, zasad prawidłowego odżywiania oraz elementarnej wiedzy o PCK. Najwyższą liczbę punktów zdobył uczeń klasy II gimnazjum- Mateusz Zięba. Jako zwycięzca konkursu reprezentował naszą szkołę na etapie rejonowym, który odbył się 12 grudnia 2016 r. w Gorlicach.

Uczestnik następnego etapu miał za zadanie nie tylko rozwiązać poprawnie test, ale także przeprowadzić projekt społeczny promujący aktywny styl życia. W naszej szkole były to ćwiczenia śródlekcyjne przeprowadzone przez Mateusza w klasach I-III SP .

Na etapie rejonowym uczeń zajął III miejsce.
Mateuszowi serdecznie gratulujemy!

Opiekun Szkolnego Koła PCK
Beata Myśliwiec

materiał video gorlice.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *