Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Konkurs składa się z kilku etapów- szkolnego, rejonowego, okręgowego i przeznaczony jest dla szkół gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem przedsięwzięcia jest oddział rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Gorlicach.

W czwartek- 01 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół w Brzanie odbył się szkolny etap XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Wzięło w niej udział 25 uczniów. Pytania testu dotyczyły kształtowania postaw prozdrowotnych, wiedzy na temat zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, zasad prawidłowego odżywiania oraz elementarnej wiedzy o PCK. Najwyższą liczbę punktów zdobył uczeń klasy II gimnazjum- Mateusz Zięba. Jako zwycięzca konkursu reprezentował naszą szkołę na etapie rejonowym, który odbył się 12 grudnia 2016 r. w Gorlicach.

Uczestnik następnego etapu miał za zadanie nie tylko rozwiązać poprawnie test, ale także przeprowadzić projekt społeczny promujący aktywny styl życia. W naszej szkole były to ćwiczenia śródlekcyjne przeprowadzone przez Mateusza w klasach I-III SP .

Na etapie rejonowym uczeń zajął III miejsce.
Mateuszowi serdecznie gratulujemy!

Opiekun Szkolnego Koła PCK
Beata Myśliwiec

materiał video gorlice.tv

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *