Mikołajki, Mikołajki… same miłe niespodzianki… dla przedszkolaków w Jankowej.

Mikołajki to jeden z najsympatyczniejszych dni w roku, na który z utęsknieniem czekają wszystkie pociechy. I choć nie wszyscy już wierzą w Mikołaja, to niezwykłość tego dnia udziela się zarówno małym, jak i dużym. Jest to dzień, który na stałe zagościł w kalendarzu nie tylko wydarzeń rodzinnych, ale i przedszkolnych, szkolnych. Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie.

04 grudnia 2020 roku Mikołaj zawitał do naszej szkoły. Dzieci od samego rana z niecierpliwością czekały na  przybycie tak zacnego gościa.  Kiedy wszedł do sali na twarzach  przedszkolaków pojawił się bardzo szeroki uśmiech. Wszystkim towarzyszyły świetne humory i świąteczny nastrój. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców. Dzieciaki przygotowały krótką inscenizację. Powitały Mikołaja „piosenką i wierszem”. Znakomicie poradziły sobie, nie pokazując tremy. Mikołaj zaprosił dzieci do wspólnej zabawy, a następnie obdarował je prezentami. Otrzymane paczuszki dostarczyły dzieciom wiele radości oraz rozbudziły ciekawość poznawczą dotyczącą ich zawartości.

Dzień Mikołajkowy minął w miłej atmosferze i dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.  Cieszymy się, że  św. Mikołaj o nas pamiętał i z wielką nadzieją czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.