Konkurs językowy w Wilczyskach

Kolejny konkurs językowy już za nami!!! W zeszłą środę – 8 maja, odbył się finał II Gminnego Konkursu Znajomości Języka Angielskiego dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Bobowa.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest pani Katarzyna Ligęza – nauczyciel języka angielskiego w szkole Podstawowej w Wilczyskach. W tym roku, podobnie jak w roku poprzednim tematem przewodnim konkursu była lektura obcojęzyczna, tym razem : „The Fisherman and His Wife”. Najlepsi uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych gminy Bobowa spotkali się w Domu Ludowym w Wilczyskach, gdzie pod bacznym okiem jury rozwiązywali zadania konkursowe. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością lektury, słownictwa i gramatyki. Konkurs odbywał się więc na bardzo wysokim poziomie. Najlepsi okazali się:

  1. Martyna Wąs (SP Bobowa)
  2. Emilia Romańska ( SP Bobowa)

Kamil Król (SP Jankowa)

  1. Katarzyna Kipiel (SP Bobowa)
  2. Aneta Kawa (SP Wilczyska)
  3. Zuzanna Pater (SP Brzana)
  4. Gabriela Rymek (SP Siedliska)

Stanisław Ojczyk (SP Brzana)

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa, natomiast pierwszych sześć miejsc nagrodzono dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w następnych edycjach konkursu. Do zobaczenia za rok!!!

See you next year!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *