Koncert charytatywny „Gramy dla Tomka”- Relacja

„Łatwo jest poczuć się przytłoczonym wszystkimi problemami tego świata.
Ileż to razy słyszymy: Dlaczego ktoś czegoś z tym nie zrobi?
Czasem te słowa wychodzą z waszych ust. Z moich też.
Słyszymy złe wieści i szepczemy: Teraz to może pomóc tylko cud.
A potem czekamy i czekamy, aż ktoś inny stanie się tym cudem.
Czekamy aż ktoś inny zareaguje. Ale cudem nie jest to, co robią inni.
Cudem jest to, co robi każdy z nas.
Cudem jest, kiedy zwykli ludzie dokonują czegoś niezwykłego.
Nie musisz rozwiązać problemów całego świata, żeby stać się cudem.
Wystarczy, że zrobisz coś we własnym domu, biurze, dzielnicy, społeczności…”[1]

Każdy z nas może być cudem dla drugiego człowieka- to doskonała lekcja prawdziwego, pięknego i wartościowego życia.
Taką właśnie lekcję w sobotnie popołudnie 3 grudnia 2017r. zaprezentowali muzycy Orkiestry Dętej przy OSP w Siedliskach oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Reca w kaplicy Kościoła parafialnego pw. Św. Ap. Piotra i Pawła.
To wspaniałe spotkanie nie odbyłoby się bez inicjatywy społeczeństwa, które powołało do życia prężnie działający Komitet Społeczny „Solidarni z Tomkiem”, który pokazuje jak silna więź łączy lokalną społeczność.
Wśród licznie zgromadzonej publiczności znaleźli się przedstawiciele władzy w osobach: Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Stanisław Tabiś oraz Sekretarz Gminy Pani Zdzisława Iwaniec.
Koncert charytatywny pod hasłem: „Gramy dla Tomka” został zorganizowany ze specjalną dedykacją dla Pana Tomasza Urbanka- mieszkańca miejscowości Biesna, który walczy z ciężką chorobą pod postacią „Obcego”. Śledząc historię Pana Tomka z którą można zapoznać się na stronie Fundacji Onkologicznej Alivia pod adresem: www.skarbonka.alivia.org.pl/tomasz-urbanek dowiadujemy się jak silną osobą jest Pan Tomek, który swoją postawą i siłą walki pokazuje nam wszystkim, że niemożliwe nie istnieje!
Myśl przewodnią sobotniego spotkania pełnego wzruszeń, pięknych słów i niesamowitej muzyki w doskonały sposób odzwierciedla fragment tekstu jednego z wykonanych utworów: „Ulecz świat… Stwórz z niego lepsze miejsce… Dla Ciebie, dla mnie…”[2]

Zatem apelujemy i zachęcamy wsparcia akcji niosącej pomoc Panu Tomaszowi za pośrednictwem strony: www.skarbonka.alivia.org.pl/tomasz-urbanek

Nie bądźmy obojętni!
Otwórzmy serca!

Pan Tomasz pragnie serdecznie podziękować Orkiestrze Dętej przy OSP w Siedliskach, Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Reca w Siedliskach, Komitetowi Społecznemu „Solidarni z Tomkiem”, całej społeczności jak i Państwu i wszystkim tym ,którzy wspierają go w walce z chorobą. Pan Tomasz nie zna słów, które mogłyby wyrazić jego wdzięczność za dar serca:

„Dziękuje Wam wszystkim, za tak ogromne zainteresowanie i chęć pomocy!!! Jestem w szoku, ilu DOBRYCH ludzi mnie otacza!!!! Wy życzycie mi zdrowia i siły,  ja życzę Wam, żeby to dobro wróciło do Was z podwójną siłą!!!!”

[1] Regina Brett „Jesteś Cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym”

[2] Michael Jackson „Heal the Word”