Kolonia za jeden uśmiech

Z inicjatywy Burmistrza Bobowej Pana Wacława Ligęzy Stowarzyszenie „GRYF” zorganizowało letni wypoczynek dla 45 uczniów z Gminy Bobowa pod nazwą „Kolonia za jeden uśmiech”. W dniach od 1 do 12 sierpnia 2016 r. uczniowie w wieku od 10-16 lat wypoczywali w nadmorskiej miejscowości Jastrzębia Góra. Kolonia została dofinansowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W ramach wolontariatu świadczona była praca wychowawców przez Panią Annę Magiera, Pana Wiesława Job oraz Pana Krzysztofa Płazińskiego. Funkcję kierownika kolonii pełnił Pan Paweł Tischner. Opiekę pielęgniarską sprawowała Pani Zofia Ligęza.

Podczas pobytu nad morzem uczniowie zwiedzili m.in. Trójmiasto – starówkę Gdańska oraz na półwyspie Westerplatte – Cmentarz Poległych Żołnierzy Polskich, Ruiny Koszar, Pomnik Obrońców Wybrzeża. W Sopocie dzieci zobaczyły słynne sopockie molo. Natomiast w Gdyni zwiedzili m.in.: Skwer Kościuszki, okręt ORP Błyskawica, żaglowiec Dar Pomorza oraz Muzeum Etnograficzne.

Kolejną atrakcją był przejazd na Przylądek Rozewie, zwiedzanie latarni morskiej, w której znajduje się Muzeum Lotnictwa, a z której roztacza się piękny widok na okolicę. Grupa udała się również do miejscowości Gniewino, gdzie odwiedziła obiekty sportowe, na których trenowali Hiszpanie podczas Euro 2012, po czym weszli na wieżę widokową tzw. Kaszubskie Oko.

Zorganizowana została również wycieczka na Hel, podczas której koloniści zwiedzili Muzeum Rybołówstwa oraz helskie fokarium. W drodze powrotnej zatrzymali się w Jastarni, gdzie spotkali się z Panem Burmistrzem Wacławem Ligęzą, który wspólnie z grupą osób wypoczywających zafundował lody dla wszystkich uczestników kolonii.

Największą atrakcją dla kolonistów okazał się pobyt w wesołym miasteczku we Władysławowie.

Oprócz wycieczek grupa miała zapewniony szereg atrakcji takich jak wyjścia na plaże, kąpiel w morzu, liczne zabawy oraz konkurencje sportowe. Nie zabrakło również zajęć profilaktycznych, podczas których koloniści mogli odkryć swoje zainteresowanie i talenty oraz nauczyć się efektywnego rozwiązywania sporów bez przemocy i konfliktów.

Wszyscy podopieczni wrócili do domów zadowoleni i uśmiechnięci – deklarowali chęć uczestnictwa w podobnej kolonii za rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *