Kolejne kilometry sieci kanalizacyjnej w Stóżnej

Trwają prace przy budowie kolejnych odcinków sieci  kanalizacyjnej na terenie gminy Bobowa. Zakres prac obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej o łącznej długości prawie 5,5 km w miejscowości Stróżna. Do sieci będzie mogło przyłączyć się około 40 nowych gospodarstw.

Koszt budowy 5,5 km odcinka to wydatek rzędu 1,7 mln złotych i jest współfinansowany z WFOŚ. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec sierpnia 2018 roku, wtedy Stróżna będzie dysponowała ponad 13 kilometrowym odcinkiem magistrali.

Na koniec 2018 roku łączna długość kanalizacji w gminie Bobowa wyniesie ponad 110 kilometrów i będzie posiadała ponad 1200 przyłączy.

Rozbudowa sieci kanalizacyjnej w gminie Bobowa przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców, stanu środowiska, mniejszego zanieczyszczenia gleby oraz wód.

Aktualizacja z dnia 10 czerwca 2018 r.:

Zakończono I etap budowy sieci kanalizacyjnej w miejscowości Stróżna wraz z czterema przepompowniami. Rozbudowana sieć kanalizacyjna umożliwia przyłączenie 38 budynków mieszkalnych oraz budynku Szkoły Podstawowej i Domu Ludowego.